Nadacia AK blog

Buddíci – naučte sa s nami po slovensky

Naučte sa s nami rozprávať po slovensky

Jednoducho, v priateľskej atmosfére s dobrovoľným učiteľom a zadarmo

Kto sa môže prihlásiť?

Na individuálnych konverzačných hodinách slovenského jazyka vám s tým pomôže náš miestny dobrovoľný učiteľ Buddík.

 • Na Slovensko ste prišli kvôli vojne na Ukrajine?
 • Možno tu chvíľu zostanete?
 • Dokážete si vyhradiť 4 hodiny mesačne na konverzačné hodiny slovenského jazyka?
 • Chceli by ste sa spojiť s miestnou Slovenkou alebo Slovenkou, ktorá vás môže naučiť základy komunikácie v slovenčine?

Ak áno, vyplňte tento krátky formulár a my sa vám ozveme hneď, ako nájdeme miestneho učiteľa Buddíka, ktorý vám bezplatne pomôže naučiť sa základy komunikácie v slovenčine.

Pokúsime sa vás spojiť čo najskôr, no niekedy to môže trvať niekoľko týždňov alebo aj viac ako mesiac. Ďakujeme vám za vašu trpezlivosť.
Čo sa stane po vyplnení formulára?

 1. Do 10 minút dostanete do vašej doručenej pošty potvrdzovací e-mail s predmetom „[BUDÚCI ŠTUDENT] Potvrďte, že ste to VY“.
 2. Stačí kliknúť na odkaz, aby sme si boli istí, že ste sa do projektu zaregistrovali a že funguje pre našu elektronickú komunikáciu.
 3. Ak e-mail nepríde, skontrolujte si priečinok SPAM.
 4. Po vyplnení formulára začneme v našej databáze hľadať dobrovoľníka, ktorý je vám čo najbližšie.
 5. Keď pre vás nájdeme vhodného Buddíka dobrovoľníka, pošleme mu všetky pokyny, ako vás ako študenta kontaktovať a dohodnúť si s vami úvodné stretnutie.

Potvrdenie vašej emailovej adresy nie je podmienkou účasti v projekte, ale keďže to robíme preto, aby sme vám čo najlepšie pomohli so slovenským jazykom, radi by sme mali kontakt aj na vás ako na študenta a mohli by sme aj komunikovať s vami elektronicky. poštou a niekedy sa vás spýtať na vaše skúsenosti a potreby.
O čom to je?

Jednou z najnaliehavejších potrieb ukrajinských rodín zostávajúcich na Slovensku je možnosť aktívne komunikovať a vychádzať v slovenčine v práci, v obchode, na ulici či v škole.

Preto sa Vám pokúsime nájsť miestneho učiteľa Buddíka vo Vašom meste, ktorý sa s Vami bude stretávať 4x do mesiaca na konverzačnej hodine slovenského jazyka. Prihlásiť sa môžu začiatočníci aj mierne pokročilí. Za lekcie neplatíte, sú zadarmo. Dobrovoľnému učiteľovi za túto činnosť nikto neplatí, robí to ako charita na pomoc Ukrajincom.

Pripravili sme pre vás praktické učebné materiály, vďaka ktorým bude učiteľ Buddík môcť viesť hodiny, aj keď hovoríte rôznymi jazykmi. Pomocou obrázkov, jednoduchých viet a otázok vám Buddík pomôže povedať prvé celé vety a krátke dialógy v slovenčine.

Vzdelávacie materiály pripravujeme tak, že v prípade záujmu budete mať možnosť študovať jazyky v tandeme. Svojho učiteľa slovenského buddíka teda budete môcť učiť aj ruštinu alebo ukrajinčinu. Samozrejme, nie je to podmienkou, záleží len na vašej vzájomnej dohode.
Ako by sa to stalo?

 1. Krátky registračný formulár vyplníte TU.
 2. Keď nájdeme priateľa učiteľa vo vašom meste/regióne, pošleme mu váš Viber kontakt, ktorý ste uviedli v registračnom formulári, a on vás bude kontaktovať.
 3. Slovak Buddík vás bude kontaktovať cez aplikáciu Viber a dohodne si vašu prvú hodinu slovenského jazyka. Stretnete sa osobne, v kaviarni, čajovni alebo inom mieste, kde sa môžete sústrediť a jasne počuť.
 4. Spolu s učiteľom Buddíkom budete mať 4 vyučovacie hodiny počas 1 mesiaca, teda ideálne 1 hodinu týždenne. V prípade záujmu môžete pokračovať v štúdiu.
 5. Po mesiaci vás požiadame o krátku recenziu. Informácie o tom, ako prebiehala hodina, ako sa vám spolupracovalo s učiteľom Buddíkom a ako vnímate vzdelávací materiál, sú pre nás veľmi cenné a dôležité. Vďaka nim môžeme tento projekt naďalej zlepšovať a propagovať.
V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás môžete kontaktovať na info@buddici.sk

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ